Een paar nieuwe volleybalregels…
Hallo Animoërs,
De wedstrijden staan op het punt te beginnen en net zoals voorgaande jaren hoort daar dan ook het fluiten/vlaggen bij… Wellicht hebben jullie er al iets van meegekregen, maar een aantal spelregels zijn veranderd. Uiteraard dienen wij volgens de nieuwe regels te fluiten. De belangrijkste wijziging betreft ‘het maken van netfouten’. Blijkens de site van de Nevobo zijn dit de regels:
Ø Net aanraking is alleen fout als het spel wordt beïnvloed maar alleen als de bovenkant van het net wordt aangeraakt of je voordeel haalt uit het aanraken van het net.
Ø Aanraken van het veld van de tegenstander is toegestaan met elk lichaamsdeel boven de voet tenzij het spel wordt beïnvloed.
Ø Beide scheidsrechters fluiten voor aanvalsfouten van achterspelers en blok fouten.
Omdat wij ons kunnen voorstellen dat dit allemaal wat abstract klinkt, hebben we een link van YouTube bijgevoegd, waarop een filmpje te zien is met uitleg over wat wel en niet mag. Het betreft een filmpje in het Engels. Let op: zowel links als rechts staat ‘goed’ danwel ‘fout’. Links zijn de oude regels en rechts de nieuwe. Met andere woorden: links staat of de getoonde actie voorheen mocht en rechts staat of het nu mag.
Veel succes met fluiten/vlaggen het komende seizoen! De schema’s van het fluiten/vlaggen volgen zeer binnenkort.
Groeten,
Henriëtte Janssen en Daniëlle Huizinga
Scheidsrechterscontactpersonen
http://www.youtube.com/watch?v=wJ1FHRVPIqc&feature=related#watch-main-area

